Hakkımızda

Yalova'da 2014 yılında faaliyete başlayan Alye Gıda 1.sınıf yaprak sarma ve dolma üretmek amacıyla kurulmuştur.Genç ve dinamik bir yapıya sahip Alye ihtiyaçtan doğmuş bir firmadır. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan sarma ve dolmaları hazırlamak hem zahmetli hem de zaman alıcıdır.

Piyasada satılan mevcut yaprak sarma ve dolmalar ya günlük tüketim için ya da konserve olarak satılmaktadır. Kalite sıkıntısının yanında ihtiyaç duyulduğu anda hazır olmaması da ayrı bir sorun oluşturmaktadır. Alye, ihtiyaç olduğu anda elinizin altında hazır bulunacak, aynı zamanda hazırlaması pratik, tadı lezzetli olacak zeytin yağlı yaprak sarma ve dolmaları üretmek için kurulmuştur. Günümüzün ekonomik şartları mutfağa ayrılan zamanı iyice azaltmıştır.

Alye mutfağınızda lezzetli çözümler sunmaktadır. Ege Bölgesinde ev hanımlarının yıllardır uyguladığı sarma ve dolmaları  dondurarak saklama yöntemini firma olarak aynı titizlikle sunuyoruz.

Hazırlanışındaki pratiklik hiç mutfak tecrübesi olmayanlara bile kolaylıkla sarma ve dolma pişirme olanağı sağlıyor. 
SİZ ZAHMET ETMEYİN BİZ HAZIRLIYORUZ sloganıyla çıktığımız bu yolda yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketiciye ulaştırıyoruz.